Kurz pradenia

Pradenie vlny na kolovrátku

Kurz pradenia

Naučte sa priasť vlnu na kolovrátku. Je to krásna ručná práca, ktorú keď raz vyskúšate, nebudete chcieť s ňou prestať. Pradenie možno prirovnať k meditácii a dokonalému relaxu. Koleso kolovrátku sa pravidelne točí, jemná vlna Vám prechádza pomedzi dlane a prsty spod ktorých vznikajú krásne a originálne priadze z prírodných materiálov a v jedinečných farbách.

Na Slovensku sa vretienkom priadlo už v neolite. My si pradenie pripomenieme na krásnych kolovrátkoch v rôznych štýloch, a s rôznymi druhmi napínania. Môžete si ich vyskúšať a priasť na tom, ktorý Vám bude najviac vyhovovať.

Na kurze si vysvetlíme, ako kolovrátok funguje a ako pradie. Porozprávame si o materiáloch z ktorých sa dá priasť, pri čom sa samozrejme budeme najviac venovať vlne. Vysvetlíme si aký je rozdiel medzi vlnou česanou na ručnej česačke a vlnou česanou priemyselne. Naučíme sa priasť na kolovrátku, čiže skrúcať vlákna vlny aby nám vytvorili priadzu. Tu musím upozorniť každého záujemcu o kurz, že žiaden kurz z Vás PRIADKU nespraví, lebo iba tréning robí PRIADKU 🙂 Snažím sa na každom kurze vysvetliť techniku pradenia čo najjednoduchšie. Odovzdať všetky skúsenosti, informácie ktoré poznám a hneď zo začiatku upozorniť na chyby, ktoré by sa neskôr mohli stať zlozvykom. Tiež sa snažím odovzdať nadšenie a  radosť, ale to nájdete aj samé , keď sa rozhodnete prísť a začnete priasť. Teším sa na Vás 🙂

Kurzu trvá od 10:00 do16:00 hod. Prebieha v krásnom a farebnom prostredí očarujúcich látok z celého sveta. Deniskin obchodík s názvom Zebrapatchwork na Makovického ulici č.3 v Bratislave ( neďaleko POLUSU ), dodáva kurzu tú správnu atmosféru a inšpiráciu.

Najbližšie termíny kurzu 21.01.2017, 11.02.2017, 04.03.2017. Maximálny počet zúčastnených je 4 osoby.V cene kurzu je materiá – vlna ktorú upradiete do pradena, zapožičanie česačiek, kef, alebo kramplý a kolovrátkov. Vlnu ktorú si na kurze načesete a nestihnete napriasť si môžete zakúpiť. Nie je v cene kurzu!

Cena kurzu je 90€

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať emailom: vlna-art@vlna-art.sk, tel: 0915796116.

Eshop je pozastavený. Pre viac info nás kontaktujte na čísle 0915 796 116. Skryť